Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. kolo jaro 2012

21. 6. 2012

LFC SuperNova - Novis Praha   4 : 4

Dne: 21.6.2012

Hříště: Hanspaulka

Střelci: Zelenka 2, Hůla, Anev

Sestava: Rajský, Mládek, Anev, Čihák, Hůla, Paclík, Uhlíř,  Zelenka, Žák

Nejlepší hráč: Zelenka

Týdeník Hanspaulka: "Klobouk dolů před pány z obou mužstev za výdrž a předvedený výkon. zasloužená dělba bodů."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SuperNova-Novis 4:4 (1:0)

(Tomáš, 28. 6. 2012 13:37)

Po velmi pěkném výkonu, za který jsme si zasloužili vyhrát, jsme pouze remizovali s týmem Novisu 4:4. Vstřelili jsme krásné branky, kdy např. Vláďa A. vyzvrtal oba obránce a navíc si „udělal“ gólmana hned dvakrát nebo Martin po rohu nádherně prudce trefil roh brány přímo z voleje. Soupeř nám dal tři góly „šmudly“, kdy podstatnou roli hráli teče. Nejkurióznější byl asi gól, který dal Pepa Mašek snad nosem a zády k brance (!) po odkopu Honzy U. V zápase jsme opět potvrdili rostoucí herní formu, ale proti té stál soupeř, jemuž se trochu vzdálil význam slov fair-play, a rozhodčí s vlastním specifickým výkladem pravidel i způsobem rozhodování.
A teď k soupeři. Již v 1.poločase jsem zjistil nesrovnalosti (víceméně očekávané) na jeho soupisce. Hrálo 8 lidí, na soupisce bylo napsáno 10 lidí, z toho dva se stejným registračním číslem. Jedním z nich byl Kvaki, kterému opravdu, ale opravdu není 45 let ani náhodou. Upozornil jsem na to lavičku Novisu, kde na mě koukali jak puci. Nicméně v poločase jsme si to s Pepou Maškem vyjasnili a Pepa mi slíbil, že Kvakiho škrtne (tak učinil) a logicky, že Kvaki nebude hrát. Od 1.minuty 2.poločasu ale vše bylo jinak. Kvaki hrál, ale na rozdíl od 1.poločasu se bál vystřelit na bránu. Toto počínání nechápu, i bez Kvakiho měl náš soupeř 1 hráče navíc, takže rozhodně by nehrál oslaben . Pominu ovšem, že i mezi zbytkem mohl být „černoch“ krytý registrovaným hráčem, neboť všechny hráče Novisu neznám.
Jsem nakonec rád, že rozhodčí byl takový jaký byl, tj. debil neznající pravidla a můj záchvat, kdy jsem požadoval na konci zápasu konfrontaci, odbyl s tím, že už ji nemohu chtít. Alespoň jsme se neztrapnili prováděním konfrontace. Nicméně se soupeřem, který si myslí : 1) že jsme úplně padlí na hlavu nebo 2)námi víceméně pohrdá, já opravdu hrát nebudu. Z tohoto důvodu jsem alespoň do poznámek v přihlášce na podzim 2012 uvedl, že bychom byli neradi ve stejné skupině s týmem Novisu. Mladí kluci mě totiž nezajímají 
Info k soupeři (doufám, že ho nebudu muset v budoucnu využít): tým je technicky relativně zdatný, chyběl mu však tvůrce hry Pavel Škvařil a bez něho je hra Novisu poloviční, což je také vidět na bodových ziscích z posledních kol, kdy Pavel nehraje. Nejlepším hráčem je asi Rosťa, který se z obrany dost tlačí do koncovky. Libor v obraně je pozičně skvělý, ale chybí mu naprosto rychlost. Ještě mi zaujal prošedivělý útočník s tvrdou střelou – ten je rychlý – ale je otázka, zda to nebyl také „černoch“. Brankář (také ho neznám) měl dobré zákroky, ale rozhodně nebyl nepřekonatelný. Branky dostává spíše po kombinačních akcích. Ale opět je otázkou, zda to nebyl „černoch“. Myslím, že by bylo lepší, než takto „nastavovat“ tým hráči nejrůznějšího věku a nejrůznější klubové příslušnosti, mužstvo rozpustit, vrátit se na František a tam si to fotbalově užívat.

Re: SuperNova-Novis 4:4 (1:0)

(Venca, 28. 6. 2012 15:09)

21.6.2012 - Kopaná – Supernova v. Novis, 4:4 (poločas snad 1:0), hřiště Hanspaulka, příjemné polojasné počasí.
Hráli jsme s poněkud netradičním soupeřem, nováčkem Superveteránské ligy, s mužstvem, které údajně kdysi vzniklo odkloněním některých hráčů z původní Novy a po různých peripetiích ve vyšších patrech normální a veteránské Hanspaulské ligy, s patřičnou obměnou názvu, se přihlásilo pod novým názvem Novis do Superveteránské ligy.
I když se tedy jednalo o nováčka soutěže, se kterým jsme v Hanspaulské lize nikdy nehráli, tak to byl ale pro nás notorický soupeř. S většinou hráčů se i převážná část naší ekipy, i přes dávnou rozluku, osobně zná. Jednak se pravidelně utkáváme v rámci organizovaných vánočních zápasů a jeho hráče známe i z běžného čutání např. v letních měsících Na Františku a v zimě třeba právě na hřišti, kde se odehrál tento zápas, tedy na Hanspaulce.
Přesto tedy, že se jednalo o první zápas s tímto soupeřem v suprech, z výše uvedeného zcela zákonitě vyplynulo, že ještě než jsme kopli do míče, případně soupeře, měl tento zápas dlouho před dnem D přídomek "derby". A vlastní zápas to potvrdil. Ale naštěstí to byli víceméně jen verbální narážky, k fyzickému zneškodnění soupeře se ani jedna strana nesnížila.
Ze začátek zápasu jsme soupeře celkem obstojně pokrývali po celém hřišti. Myslím si, že po taktické stránce jsme docela uspěli a odvedli po této stránce jeden z nejlepších výkonů, který se přetavil i v herní jistotu a celkové zlepšení. Za deset zápasů jsme dali ubohých 5 branek a tento počet jsme málem dosáhli během jednoho jediného zápasu. Prakticky celý zápas jsme vedli o branku či dvě. Ale závěr se nám poněkud vymkl z ruky, pokolikáté už. V přemíře snahy a přemotivovanosti některých z nás jsme celkem zbytečně ztratili vedení 4:2 a v samém závěru jsme tak umožnili soupeři nadějně rozjetý zápas vyrovnat.
Téměř všichni hráči si za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Přesto bych vyzdvihl výkon Martina Hůly (jak za perfektní obrannou činnost, tak i razantní gól po chytře rozehraném rohovém kopu Pavlem Rajským), slalom Vladimíra Aneva s pokládkou obránců i samotného brankáře, zakončený gólem a střeleckou potenci Vladimíra Zelenky.
Zapsal odpoledne 26.6.2012 po pracovní době Venca.